//שר האוצר והממונה על שוק ההון מפחיתים את ההון הנדרש לקבלת רישיון חברת ביטוח בישראל

שר האוצר והממונה על שוק ההון מפחיתים את ההון הנדרש לקבלת רישיון חברת ביטוח בישראל

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את בקשתם של שר האוצר והממונה על שוק ההון להקל את הדרישות לקבלת רישיון חברת ביטוח בישראל. בכך מתאפשרים התנאים להגברת התחרות בשוק הביטוח לטובת הצרכנים

 ​שר האוצר, משה כחלון והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, קיבלו היום את אישורה של ועדת הכספים של הכנסת, להפחתת כ-70% מההון הנדרש לקבלת רישיון חברת ביטוח בישראל. ההון הנדרש היה עד כה אחד החסמים לכניסתן של חברות חדשות לשוק.

התקנות החדשות מפחיתות את דרישות ההון הנדרש, בהתאם לטבלה הבאה:

  ביטוח כללי ביטוח חיים ביטוח כללי + חיים
היום 59 מיליון שקלים 52 מיליון שקלים 89 מיליון שקלים
תקנות חדשות 10 מיליון שקלים (15 כולל חבויות) 15 מיליון שקלים 25 מיליון שקלים (30 כולל חבויות)
סכום הפחתת ההון 49/44 מיליון שקלים 37 מיליון שקלים 64/59 מיליון שקלים

הפחתת ההון הנדרש לקבלת רישיון תעודד את כניסתן של חברות ביטוח חדשות לשוק, ביניהן גופים מבוססי חדשנות טכנולוגית שיתרמו להגדלת היצע המוצרים והפחתת מחיריהם עבור ציבור המבוטחים. המהלך מיישם את משטר ההון סולבנסי 2 על חברות ביטוח בישראל, והסכומים שנקבעו בו דומים לסכומים שנהוגים בכל מדינות האיחוד האירופי.

שר האוצר, משה כחלון: "מדובר בצעד נוסף במסגרת המאבק שלנו להפחתת הרגולציה, הביורוקרטיה והריכוזיות במשק. הגיע הזמן לפתוח את השוק לשחקנים טכנולוגיים מהדור החדש שיהוו זריקת מרץ לתחרות בענף".

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "הפחתת חסמי הכניסה תקדם את התחרות בשוק הביטוח הישראלי, תקל על כניסתן של חברות חדשות מבוססות טכנולוגיה וחדשנות שיציעו מוצרים חדשים, ותתרום לרווחת ציבור המבוטחים בהיבטי מחיר ושירות".

2018-02-15T16:27:16+02:00 דצמבר 30th, 2017|ללא קטגוריה|